O NAS

Wspólnym mianownikiem naszych tematów jest smart city. Piszemy o tym, jak zaawansowane technologie, innowacyjne modele biznesu i nowe trendy na naszych oczach zmieniają miasta – decydując o tym, jak żyje się w nich dziś i jak będzie się żyło w przyszłości. To fascynujące zjawiska.

Smart city rozumiemy jako miejsce, w którym wszyscy mogą czuć się wygrani. Mieszkańcom lepiej się żyje. Biznes zarabia na innowacjach, bo technologia to niezbędne narzędzie budowy inteligentnego miasta. Samorząd zdobywa uznanie i głosy. Wygrywa nawet miejska przyroda, od której stanu zależy jakość życia ludzi. Inteligentne miasto to takie, które tworzy sytuację win-win. Dlatego: Winwincity.

Takich miast życzylibyśmy sobie w Polsce. W naszym serwisie chcemy inspirować Czytelników, przybliżać im możliwości smart city – i uświadamiać czego mogą oczekiwać w swoim otoczeniu. Zdobywane przez lata doświadczenie redakcyjne i warsztat dziennikarski dają nam nadzieję, że piszemy ciekawie i zrozumiale – i w naszym serwisie, i w innych mediach, dla których tworzymy treści.

REDAKTOR I WYDAWCA

kontakt: z.domaszewicz@winwincity.pl

Winwincity.pl - redakcja. Zbigniew DomaszewiczZbigniew Domaszewicz
Przez kilkanaście lat pracował dla dużych wydawnictw (m.in. jako redaktor prowadzący magazynu „Bloomberg Businessweek Polska” i dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”) oraz jako freelancer. Specjalizuje się w tematyce na styku biznesu i gospodarki, innowacji i nowych technologi oraz trendów społecznych. Zdobywca wielu wyróżnień i nagród dziennikarskich (w tym trzech nominacji do Grand Press oraz nagrody SDP). Więcej: domaszewicz.com

Współpraca

Elżbieta Józefowicz
Redaktorka, dziennikarka, z wykształcenia filolog polski. Przez lata związana z prasą kobiecą i lifestylową. Prowadziła własną firmę PR-ową reprezentującą marki modowe, zajmowała się projektami dla wydawnictw custom publishing jako redaktor prowadzący. Mieszkanka wielkomiejskiej przestrzeni, uważnie śledzi trendy związane z życiem we współczesnym mieście. W Winiwincity.pl pisze głównie o ekologii i organizacji przestrzeni miejskiej.
Kontakt: e.jozefowicz@winwincity.pl

Patrycja Wszeborowska
Dziennikarka serwisu INNPoland.pl, wcześniej reporterka studenckiej telewizji Uniwerek.TV oraz stażystka „Czwórki” Polskiego Radia i telewizji Nowa.TV. Jej miłość do słowa i mediów przeważyła nad pragmatyzmem, co poskutkowało rezygnacją z posady w korporacji i skokiem na głębokie wody dziennikarstwa. Lubi pisać o tematach związanych z ekologią, karierą zawodową, nowinkami naukowym i technologicznymi oraz „ludzkimi” obliczami biznesu.

Eksperci serwisu

Adwokat Adam Baworowski – ekspert prawny
Prowadzi indywidualną kancelarię w Warszawie, specjalizuje się m.in. w prawie nowych technologii. Wiele uwagi poświęcił zagadnieniom styku prawa karnego, ochrony informacji i internetu. Wcześniej był kierownikiem działu ds. informatyzacji w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie oraz konsultantem ds. przestępczości nowych technologii. Prowadzi na Facebooku stronę na temat ochrony w internecie.